portal osiedli, dzielnic i miast
Chełmwww.MojeOsiedle.plwww.MojeOsiedle.pl
 
 
 
www.MojeOsiedle.plChełmFakty - Listy - Opinie › Więcej megasklepów
 
 
Informacje
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
  Poznaj swoje osiedle
 
  Rys historyczny
 
  Galerie
 
Spotkania
  Czat
 
  Ankiety
 
  Forum
 
  Kartki
 
  Ogłoszenia
 
Ważne!
  SM "Chełm"
 
  Parafia
 
Porady
  Na progu mieszkania
 
Niezbędnik
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Jedzenie na telefon
 
  Sport
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Gdańsk - NaszeMiasto
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Fakty - Listy - Opinie

Więcej megasklepów
   2004-03-15 00:20

Nie ustaje ofensywa wielkich sieci handlowych na Trójmiasto. Gdy innych inwestycji nie przybywa, hipermarkety powstają niczym grzyby po deszczu.

Ostatnio największe kontrowersje wzbudziły plany budowy jednego z nich u zbiegu ulic Kościuszki i al. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu. Władze Gdańska odmówiły wydania zgody na budowę megasklepu niemieckiej sieci Lidl.

- Projekt nie zgadza się z miejscowym planem zagospodarowania - mówi Wiesław Bielawski, wiceprezydent Gdańska, ds. rozwoju przestrzennego.

Niemcy odwołali się jednak do wojewody, a ten zgodził się na budowę. To nie koniec hiperinwestycji. Wiele wskazuje na to, że duży obiekt handlowy sieci Tesco powstanie na Chełmie przy ul. Sikorskiego. Z kolei na Przymorzu przy ul. Obrońców Wybrzeża duży plac mają Francuzi z Leclerc. W obu przypadkach potrzebne są jeszcze plany zagospodarowania przestrzennego. Dokumenty już powstają. W Gdyni możemy się spodziewać nowych inwestycji handlowych przy ul. Kieleckiej i Wileńskiej. W Cisowej budować chce się Auchan, Tesco zamierza z kolei kupić Euromarket na Karwinach i zmodernizować go. Sopot nie chce na razie nowych megasklepów. Władze miasta uważają, że istniejące sklepy spełniają oczekiwania mieszkańców.

Istniejące i powstające plany zagospodarowania przestrzennego dla Gdańska dają sieciom handlowym wiele atrakcyjnych miejsc do ekspansji. Prawie na pewno powstanie centrum handlowe Tesco na Chełmie przy ul. Sikorskiego, chociaż miejscowi handlowcy już zapowiadają, że będą przeciwko temu protestować. Sieć Leclerc czeka na korzystny zapis w planie zagospodarowania przy ul. Obrońców Wybrzeża. Na ukończeniu jest plan dla pasa startowego na Zaspie. Obecne targowisko przy al. Jana Pawła II nie prezentuje się najlepiej. Właściciel gruntu, niemiecka spółka, zapewnia, że gdy dokument będzie gotowy, zbuduje tam centrum handlowe. Nie wiadomo, co będzie z inwestycją na rogu ul. Opackiej i al. Grunwaldzkiej w Oliwie. Radni zakazali budowy obiektu o powierzchni większej niż 2 tys. metrów kw.

- Uchwała o przystąpieniu do planu z góry to zakładała - mówi wiceprezydent Wiesław Bielawski. - Ale nie oznacza to, że inwestor nie może zbudować mniejszego centrum handlowego. Tego mu nie zabronimy. Inwestorzy ostrzą sobie także zęby na dawne tereny postoczniowe. Obecnie są one we władaniu spółki Synergia 99. Władze miasta zakładają możliwość budowy tam trzech dużych centrów. Również w pobliżu ul. Łąkowej można budować duże obiekty handlowe. Podobnie jest wzdłuż trasy W-Z i ul. Jabłoniowej. W Gdyni sklepy wielkopowierzchniowe mogą powstać w miejscach wyznaczonych w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta. Jednak tylko teoretycznie. W studium nie wyznaczono bowiem takich lokalizacji. Nowe miejsca pod budowę hipermarketów wymagają najpierw zmiany dokumentu. - Możliwa jest jednak lokalizacja takich obiektów, jako dokończenie procedur rozpoczętych podczas obowiązywania poprzedniej uchwały o zagospodarowaniu przestrzennym - wyjaśnia Marek Karzyński, naczelnik Wydziału Urbanistyki Urzędu Miasta Gdyni.

W ubiegłym roku Rada Miasta Gdyni wyraziła zgodę na wydanie decyzji umożliwiających lokalizację dwóch takich obiektów przy ulicy Morskiej. Pierwszy znajduje się w Gdyni Cisowej za stacją paliw Jet. Drugi leży na Grabówku, w miejscu po dawnej Spółdzielni Mleczarskiej Kosakowo.

W przypadku Cisowej inwestorem prawdopodobnie będzie Auchan. Możliwe też są dwie nowe lokalizacje pod markety na podstawie nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic Wileńskiej i Kieleckiej. Centra handlowe powstałyby w centrum miasta, w sąsiedztwie Geanta. Nieoficjalnie wiadomo też, że sieć Tesco planuje kupno centrum handlowego Euromarket na Karwinach i po modernizacji otwarcie w nim hiperm W Sopocie w najbliższych latach nie powstaną żadne nowe hipermarkety.

Źródło: Dziennik Bałtycki (P. Hrydziuszko D. Kotula) 2004-03-12


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii

Opinie dotyczące powyższej informacji
Wszystkich opini: 67
 Biedronka ma lepsze produkty niż tesko  tesko to dno (2008-01-01 20:29)
 
 
 a jak tesco zrobi promocje  uk (2007-11-19 16:18)
 
 
 racja...  lili (2007-09-11 22:07)
 
 
 debile !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  alex z gdanska (2007-09-11 18:55)
 
 
 tesco  tesco kielce (2006-10-28 19:02)
 
 


Twoja opinia się liczy! Skomentuj tę sprawę!

Tytuł:
Treść:
Autor:
Email:

Serwis www.MojeOsiedle.pl nie ponosi
odpowiedzialności za treść opinii

 Fakty - Listy - Opinie
SM Chełm złamała własną uchwałę (9) 
 
 
Tydzień w kolejce po mieszkanie na Chełmie (16) 
 
 
Od Mieścina do Ujeściska (5) 
 
 
W sześć minut do centrum miasta (35) 
 
 
Kryte pływalnie w wakacje mają wolne (9) 
 
 
Wszyscy zapłacimy za nowe wysypisko (3) 
 
 
Część Gdańska bez ciepłej wody (4) 
 
 
Będą windy przy tramwaju na Chełm (15) 
 
 
18-latek przed sądem 24-godzinnym (16) 
 
 
Brak miejsc parkingowych na dużych osiedlach (11) 
 
 
SkrótStarsze
 Top opiniowane fakty
Problemy 18-latki, która nosi duże buty (491 opinii) 
 
Walka z wiatrakami? (209 opinii) 
 
Interesy na plebani - kościół w cieniu tirów (113 opinii) 
 
Będzie nowy hipermarket (110 opinii) 
 
Więcej megasklepów (84 opinii) 
 
Ankieta 
Jak często kupował(a)byś art. spożywcze w internetowym sklepie osiedlowym?
nigdy 63.94% (509)


bardzo sporadycznie 8.92% (71)


raz w miesiącu 1.88% (15)


raz w tygodniu 5.15% (41)


kilka razy w tygodniu 20.1% (160)


 
Głosów oddanych: 796
 

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2018  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO