portal osiedli, dzielnic i miast
Chełmwww.MojeOsiedle.plwww.MojeOsiedle.pl
 
 
 
www.MojeOsiedle.plChełm › Na progu mieszkania
 
 
Informacje
  Fakty - Listy - Opinie
 
  Komunikaty
 
  Poznaj swoje osiedle
 
  Rys historyczny
 
  Galerie
 
Spotkania
  Czat
 
  Ankiety
 
  Forum
 
  Kartki
 
  Ogłoszenia
 
Ważne!
  SM "Chełm"
 
  Parafia
 
Porady
  Na progu mieszkania
 
Niezbędnik
  Auto
 
  Bankomaty
 
  Edukacja
 
  Jedzenie na telefon
 
  Sport
 
  Uroda
 
  Urzędy
 
  Usługi
 
  Zdrowie
 
 Warto odwiedzić
 
www.gdansk.pl
Urząd Miejski w Gdańsku

NET P.C.
Gdańsk - NaszeMiasto
Radio Gdańsk
Praca w Trójmieście
 Na progu mieszkania

Pamiętaj ,że ani Policja ani sąsiad nie ustrzegą Cię przed złodziejem i włamywaczem, jeśli wykażesz w swoim postępowaniu nieostrożność, lekceważenie i niedbalstwo w zabezpieczeniu i ochronie Twojego mieszkania i majątku.

Sprawdzaj tożsamość i wiarygodność osób obcych przychodzących do Twojego mieszkania w sprawach zakupu różnego rodzaju przedmiotów, remontów, konserwacji instalacji, kontroli liczników itp. Nie wpuszczaj do mieszkania bez uzasadnionych powodów nieznanych Ci osób i nie nawiązuj z nimi kontaktów w celu wróżenia, transakcji handlowych.

Uważaj na kręcące się nieznane Ci osoby na klatkach schodowych i w pobliżu domu, na podwórzu, zwłaszcza w godzinach pracy, wieczorem i w nocy. Zainteresuj się nimi, zapytaj czego szukają, dobrze się im przyjrzyj abyś zachował w pamięci ich rysopis. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ustalaniu tożsamości włamywaczy.

1.Jeśli usłyszysz dzwonek do drzwi użyj swojego wizjera lub stań blisko okna, aby zobaczyć, kto jest na zewnątrz.

2.Jeśli zdecydujesz się otworzyć drzwi, zablokuj je łańcuchem zanim upewnisz się co do tożsamości oraz zamiarów osoby stojącej na zewnątrz.

3.Jeśli dzwoniący twierdzi, że jest policjantem, urzędnikiem lub rzemieślnikiem , poproś go o okazanie dowodu tożsamości lub legitymacji służbowej. Nie przejmuj się jeśli Twoja prośba spowoduje zdenerwowanie osoby do której jest kierowana.

4.Jeśli ciągle masz wątpliwości co do wiarygodności legitymowanej osoby, poproś tę osobę aby zadzwoniła lub przyszła ponownie wówczas gdy nie będziesz sam.

5.Jeśli odwiedzi Cię osoba reprezentująca firmę, skontaktuj się z firmą , zadzwoń do biura, które go wysłałaby sprawdzić cel przybycia.

6.Jeśli ujrzysz kogoś w swoim domu, nie narażaj się na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia poprzez próbę zatrzymania napastnika. Skoncentruj się na wszczęciu alarmu. Zapamiętaj rysopis.

7.Jeśli nie masz pewności co do osoby która Cię odwiedziła zadzwoń na Policję pod numer 997 i powiedz o tym. Nie przejmuj się jeśli będzie to fałszywy alarm.

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2018  |   Redakcja  |   O nas  |   Regulamin Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO